Uveřejňujeme praktickou tabulku piktogramů k aktuálnímu tématu nemocí a COVID-19. Tabulka je vytvořena v PDF formátu a je zde volně ke stažení připravena rovnou k tisku.

Mnoho z Vás nyní potřebuje vizuální podporu při vysvětlování nově vzniklé situace, kdy nemohou děti do školky/školy a musí se učit nosit ústenky. K tomu, jak zvykat děti s poruchou autistického spektra na ústenky (roušky) jsme již uveřejnili postup dle ABA strategie v příspěvku: PROTOKOL PRO UČENÍ TOLERANČNÍCH DOVEDNOSTÍ dle ABA strategie aneb JAK NAUČIT SVÉ DÍTĚ S PAS NOSIT ROUŠKU .

Vytiskněte si piktogramy, které jsou vytvořené v programu Picto-Selector, rozstříhejte je a povídejte o tom, co se musí dodržovat a jak poznáme případnou nemoc. Můžete také lepit obrázky na dva papíry: JAK ZŮSTAT ZDRAVÝ a JAK VYPADÁ NEMOC, případně vytvářet jiné úkoly.

Obrázky jsou prostě skvělé – zkuste to s nimi!??

Vkládáme také možnost vytisknout si piktogramy, které vytvořilo pražské SPC pro vady řeči a uveřejnilo je na svém FB profilu. tyto piktogramy jsou vytvořeny v programu Symwriter, který obsahuje větší množství obrázků než Picto-Selector. Tyto piktogramy jsou však dostupné pohromadě v jednom JPG formátu a upozorňujeme tedy, že při tisku se může snížit jejich kvalita. Volně proto kombinujte obě dostupné možnosti.

PIKTOGRAMY – SPC PRO VADY ŘEČI PRAHA:

https://www.facebook.com/spcprovadyreci/posts/2942990672424482

Také děkujeme ostravské Škole Exilu za vytvoření tématické básně, která s nácvikem nošení roušky také jistě mnoha rodinám pomůže . Zdroj: https://www.facebook.com/skolkaexilu.cz/